IV. Maratón sociálnej rehabilitácie, na tému Médiá, spojený s Konferenciou o kvalite, sa koná 12. – 13. 9. 2019 v Holíči

Milí kolegovia v oblasti sociálnych služieb,

srdečne Vás pozývame na Maratón sociálnej rehabilitácie IV. s hlavnou témou MÉDIÁ, spojený s Konferenciou o kvalite, ktorý bude 12. – 13. septembra 2019 v Holíči.

 

12. 9. 2019 – Médiá

Médiá sú dobrým sluhom, ale môžu byť aj zlým pánom. Naučte sa plávať v týchto vodách, využite ich vo svoj prospech a naučte sa s nimi spolupracovať.

Na konferencii Vás budú sprevádzať a usmerňovať profesionálky Katka Brychtová (herečka a úspešná moderátorka), Oľga Belešová (moderátorka, herečka a vyštudovaná žurnalistka), Viera Poliaková (editorka a vedúca tímu redaktorov TV Markíza), Jana Tuhá (média a PR špecialistka) a Jannette Šimková (uznávaná koučka a mentorka). Budeme sa venovať aj nasledujúcim témam:
• Prečo je dôležité pochopiť prácu a rozmýšľanie médií
• Ako pracovať s médiami
• Práca s osobnosťami/známymi tvárami
• Vystupovanie v médiách a diskusiách
• Prvý dojem len ťažko napravíš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13.9.2019 – Kvalita sociálnych služieb vnímaná ľudskými zmyslami

Program dňa:
9.00: Starostlivosť o ktorej počuť
9.30: Starostlivosť, ktorá chutí
10.00: Starostlivosť, ktorá vonia
10.30 Prestávka na kávu
11.00 Starostlivosť o ktorej sa rozpráva
11.30 Starostlivosť, ktorú ohmatáš
12.00 Starostlivosť ktorú vidieť
12.30 Obedňajšia prestávka
13.30 Moderovaná diskusia s prekvapením
15.00 Záver

Cena akcie: 140 € dva dni, alebo 90€ jeden deň konferencie.

Prednášajúci: PhDr. Lýdia Bušaničová, PaedDr. Miroslava Floriansová, MPH, Ing. Mgr. Ondrej Buzala, MHA, PhDr. Mária Kovaľová, PhD. MHA, MUDr. Mgr. Andrea Švrčková, MHA , PhDr. Peter Senko, MBA.

Katarína Brychtová
Vyštudovala herectvo na VŠMU v Bratislave, skôr než sa stala moderátorkou, hrala v mnohých divadlách. Je jednou z najvýraznejších dabingových herečiek, medzi verejnosťou rezonuje najmä jej postava Rachel zo seriálu Priatelia. Ako moderátorka začínala v Rádiu Twist, neskôr prešla do TV JOJ. V roku 2004 začala moderovať program Pošta pre teba, ktorý patril dlhé roky k ťahákom RTVS. Obľúbená moderátorka často podporuje charitatívne projekty a je pravidelnou účastníčkou Hodiny deťom. Katarína Brychtová je ambasádorkou projektu Len srdce nestačí.

Oľga Belešová
Hoci vyštudovala televíznu žurnalistiku, etablovala sa aj ako herečka. Ako redaktorka pôsobila v mnohých denníkoch a časopisoch, ako herečka v divadle, rozhlase aj v televízii. Teraz je aktívna najmä v bratislavskom Divadle v podpalubí v Bratislave a na zájazdoch po celom Slovensku. Novinársku profesiu však nikdy neopustila, aktuálne je moderátorkou relácie RTVS s názvom GENERÁCIA – zlaté roky života, ktorá je určená seniorom (vysiela sa každú sobotu na Dvojke). Oľga Belešová je ambasádorkou Akadémie vzdelávania a výskumu v sociálnych službách so sídlom v Holíči.

Janette Šimková
Životná a vzťahová koučka, rečníčka, mentorka, ktorá je priekopníčkou life koučingu na Slovensku. Počas desaťročnej praxe s tromi tisíckami odkoučovaných hodín pomohla mnohým klientom zmeniť pohľad na život. Uverejňuje príspevky na svojom blogu, jej inšpiratívne rady nájdete v časopisoch, vystupuje v televízii, v rozhlase, je autorkou dvoch kníh. Ako dobrovoľníčka spolupracuje s tretím sektorom, organizuje verejné aj firemné workshopy. Je členkou Európskej rady pre koučovanie a mentoring (EMCC).

Jana Tuhá
Pätnásť rokov pracovala ako novinárka v rôznych typoch médií. Začínala ako športová redaktorka v Rádiu Expres, neskôr bola hlavnou editorkou Rádia Viva, vedúcou oddelenia v denníku Nový Čas. V Plus JEDEN DEŇ zastávala pozíciu zástupkyne šéfredaktorky. Dlhoročné skúsenosti štvrtým rokom využíva v oblasti PR, kde je zodpovedná za mediálne vzťahy, tvorbu stratégií a koordináciu tímu. V minulosti sa bola hovorkyňou ME v krasokorčuľovaní, podieľala sa pri príprave eventov medzinárodnej úrovne. Pracovala pre značku Kofola. Aktuálne pôsobí v agentúre House of Comms, jej hlavným klientom je VÚB banka.

Viera Poliaková
Jedenásty rok pracuje na pozícii editorky v Televíznych novinách najsledovanejšej slovenskej televízie – TV Markíza. Zároveň je vedúcou tímu redaktorov, ktorí prinášajú aktuálne spravodajstvo z regiónov. Pravidelne sa podieľa na príprave špeciálov a mimoriadnych relácií. Predtým pracovala ako moderátorka spravodajstva v Rádiu Expres, kde zároveň pôsobila ako editorka poludňajšieho Infoexpresu. Pozíciu moderátorky spravodajstva zastávala aj v Rádiu Viva.

Mária Kovaľová
PhDr. Mária Kovaľová, PhD. MHA – teologička so zameraním na diakonickú sociálnu prácu a magisterka verejného zdravotníctva so zameraním na riadenú dokumentáciu a riadenie rizík. V súčasnosti študuje v Bielefelde Sankt Gallen Management Modell. Od roku 1991 sa venuje opatrovateľskej starostlivosti so zameraním na seniorov. V spoločnosti Tabita s.r.o. je od roku 2001 až po súčasnosť poradkyňou a auditorkou kvality v sociálnych službách. Obľúbená lektorka v roku 2014 založila Asociáciu odborných pracovníkov v sociálnych službách (AOPSS), v roku 2015 Akadémiu vzdelávania a výskumu v sociálnych službách (AVVSS) a v roku 2016 Občianske združenie Planéta malého princa (www.aopss.sk; www.avvss.sk). Zastáva funkciu riaditeľky pre inovácie v unikátnom projekte – softvér novej generácie pre sociálne služby, caresee.sk

Pripravené sú pre vás prednášky, workshopy, množstvo učebných materiálov a aj malé prekvapenie. Občerstvenie vrátane obeda a večere nám spríjemnia obidva dni.

Leták Maratónu sociálnej rehabilitácie 2019 (PDF)

 

Prihlášky na podujatie vhodné pre tlač a poslanie e-mailom:

Prihláška pre účastníkov (.docx)

Prihláška pre firmy (docx)

Elektronická registrácia na IV. Maratón sociálnej rehabilitácie 2019
Formulár slúži na registráciu pred dodaním písomnej objednávky, alebo písomnej príhlašky ak ste organizácia a potrebujete ich kvoli účtovníctvu. Obsahuje informácie k fakturácii účastníckeho poplatku. Na základe vyplnených informácií Vás môžeme kontaktovať. Pri vážnom záujme tak budete mať zarezervované voľné miesta.
Please enter your email, so we can follow up with you.

 
Odkazy na články a fotografie z predchádzajúcich ročníkov podujatí:
Akadémia vzdelávania a výskumu v sociálnych službách usporiadala druhý ročník obľúbeného Maratónu sociálnej rehabilitácie

Fotogaléria z Maratónu sociálnej rehabilitácie 2018
Píšeme spoločne históriu kvality v sociálnych službách na Slovensku

Fotogaléria z Kongresu venovaného kvalite sociálnych služieb pod názvom Krása a dobro ležia v dosahu ľudskej skúsenosti (máj 2018)

Medzinárodné stretnutie kvalitárov v sociálnych službách v Holíči

Kongres venovaný kvalite sociálnych služieb pod názvom Krása a dobro ležia v dosahu ľudskej skúsenosti, sa koná 17.-18.5.2018 v Holíči

Návšteva pani profesorky Moniky Krohwinkel v Akadémii vzdelávania a výskumu v sociálnych službách v Holíči

 

 

Partneri konferencie:

 

 

 

 

 

Tento záznam bol publikovaný v Články . Uložiť odkaz do záložiek.