Vitajte     Info +421 948 345 158  alebo sekretariat@avvss.sk

Najobľúbenejšia akcia našej Akadémie vzdelávania a výskumu v sociálnych službách v spolupráci s OZ Planéta Malého princa nesklamala ani pri štvrtom Maratóne sociálnej rehabilitácie. Pri piatom výročí vzniku Akadémie sa jej kolektív rozhodol prepojiť dva odlišné na seba upozorňujúce svety. Svet života ľudí, ktorí pracujú bez svetiel kamier a slov novinárov, do chvíle kedy na seba neupozorní nejaké nešťastie, alebo mimoriadna tragická udalosť. Ale tento svet nie je zabudnutý len médiami. On je zabudnutí aj spoločnosťou, ktorá sa bojí ťažkých tém, týkajúcich sa opatrovania a sprevádzania človeka človekom v starobe, v chorobe, alebo v núdzi.

No našli sme päť odvážnych, múdrych, empatických, ale aj veselých profesionálok, ktoré nám objasnili napríklad to, ako rozmýšľajú jednotlivé redakcie, prečo sú prenovinárov a čitateľov príťažlivé práve ľudské príbehy, alebo šokujúce správy. Hovorila o tom členka tímu spravodajstva TV Markíza Viera Poliaková. Na čom postaviť PR svojho zariadenia informovala PR špecialistka Jana Tuhá. Moderátorka a herečka Katka Brychtová poodhalila, ako môže známa tvár pomôcť problematike, na ktorú chcete upozorniť. Certifikovaná koučka Janette Šimková hovorila o tom, ako sa pripraviť na komunikáciu s médiami.

Ale ani my sociálnici sme sa nedali zahanbiť. Veď nás konečne niekto so záujmom počúval a nielen to, učil nás prijať média za svojich priateľov a dával nám cenné rady ako s nimi komunikovať a prezentovať spoločnosti našu náročnú, ale aj krásnu prácu. Joj, či sa nám uľavilo na duši. Ďakujeme, ďakujeme a ešte raz mocne objímame všetkých, ktorí prišli a nebáli sa hovoriť otvorené.

Svojou návštevou nás pocítila aj predsedníčka Asociácie poskytovateľov sociálnych služieb Mgr. Anna Ghannamová. Verím, že odmenou pre všetkých bola super konferencia o kvalite, ktorú vnímame všetkými zmyslami a myslím si, že piatok 13.teho sme nemohli ukončiť veselšie ako divadelným predstavením „Zoznamka, alebo Prečo ešte nemám svojho Milana“ s úžasnými účinkujúcimi Oľgou Belešovou alias pani Erika a… Romanom Pomajbom alias Milanom.Jóój či nám bolo dobre.

Ďakujem celému kolektívu Akadémie a Planéty malého princa